KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 11319131
nr 1131 9131
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Teckning, Einar Wallquist (1896-1985), kvinnoporträtt, daterad 85, motivet: 32x24
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 september 2017
kl 20:43:15
250 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist